15 let LMB

Před patnácti lety začal v prostorách bývalého kabaretu v pražském Paláci Lucerna fungovat klub, jenž má dnes zřejmě nejlepší rozptyl v hudební dramaturgii ve městě. Hned v první sezóně tady své legendární koncerty odehrály tehdy vycházející hvězdičky českého popu Chinaski nebo svými až šestihodinovými show proslulý saxofonista Maceo Parker.

 

Dagmar Havlová (manželka Ivana Havla, pozn. red.) nám to pronajala,“ vzpomíná současný šéf LUCERNA MUSIC BARU Michal Filip, „protože se jí asi líbilo, co děláme ve Velkém sále Lucerny.“ Koncerty z dnešního pohledu docela nezajímavého šumu svistu nebo Laury a jejích tygrů prostě frčely, stejně jako v LMB již léta frčí pro nás dospělejší až nechutné osmdesátkové diskotéky Jirky Neumanna. Jenže právě díky nim jsou v Lucerna baru tzv. za vodou a mohou si dovolit spolupořádat vedle spousty jazzových exhibicí, hiphopových mávaček, ebm smažíren nebo hardcorových jízd třeba koncerty Trickyho (byl v pondělí 8.11.) nebo Parova Stellara (propásli jste, byl včera, tedy 10.11.).
Pár tipů na příští týdny? Crystal Castless (14.11.), Blood Red Shoes (19.11.), Hybrid (2.12.) nebo Melissa auf der Maur (5.12.). Prostě řádná žánrová pestrost. A i ti Brand New Heavies se budou dát na narozeninové oslavě (11.11.) v ruce s tankovou plzničkou z Černého koníčka vydejchat

Ke stažení

RETRO KNIHY & DVD